Xenon Pro 2

Kód: CAM001973 CAM001975 CAM001974 CAM001972 CAM001931 Zvolte variantu
Neohodnoceno
Značka: CAMP
1 790 Kč
Do 3 týdnů Do 3 týdnů Do 3 týdnů Do 3 týdnů Do 3 týdnů Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
10.7.2024 10.7.2024 10.7.2024 10.7.2024 10.7.2024 Zvolte variantu
Ultralehké skládací hole s konstrukčním designem lavinové sondy. Vhodné pro ultramaratony a trailové běhání.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stojíš před před velkou výzvou, kterou dlouho nosíš v hlavě a přišel čas ji uskutečnit. Přechod svého oblíbeného pohoří, které chceš přejít sám a o to pečlivěji vše plánuješ, ať už trasu a nebo vybavení. 

Xenon Pro 2.0 jsou ultralehké skládací hole s konstrukčním designem lavinové sondy. Samotné složení probíhá jednoduchým zatažením za vnitřní Kevlarové® lanko. Nové košíčky Dart Baskets mají unikátní tvar, který poskytuje extra stabilitu v nerovném terénu a zabraňuje zaseknutí mezi kameny. Prodloužená pěnová rukojeť je ideální do členitého terénu, kde je třeba často měnit výšku úchopu. Karbidový hrot zaručuje dlouhou životnost a vysokou mechanickou odolnost. Hole CAMP Xenon 2.0 nejsou vhodné pro lyžování.

Vlastnosti:

 • Ultranízká hmotnost
 • Maximální skladnost - 33cm
 • 4 segmenty
 • Kevlarové lanko
 • Nastavitelný systém pružnosti (napětí) hole
 • Prodloužené rukojeť z měkké pěny pro nižší úchop v terénu
 • Nastavitelná poutka
 • Hrot z karbidu
 • Košíčky Dart Baskets
 • Gumová ochrana hrotů součástí
 • Použití: Letní turistika, trailové běhání, ultramaraton

Parametry:

 • Záruční doba: 2 roky
Délka (cm)Hmotnost (g)Počet segmentůDélka po sbalení (cm)Průměr košíčku (mm)
11534043334
12035043434
12536043534
13037043634
13538043734

Materiál:

 • 7075 hliník
 • Karbid (hrot)
 • Kevlar®

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

HISTORIE

C.A.M.P. je jedním z předních světových výrobců lezeckého a outdoorového vybavení.

Historie společnosti sahá až do roku 1889, kdy si Nicola Codega otevřel kovářskou dílnu v zapadlé vesničce v italských horách nedaleko města Lecco, ležícího na břehu jezera Lago di Como, a začal zpracovávat železo. Dílnu později předal svému synovi Antonio Codegovi, který se proslavil výrobou cepínů pro elitní oddíly italských horských myslivců.

V současné době vede firmu již čtvrtá generace rodiny Codega a patří jim tři značky: CAMP, CASSIN a CAMP SAFETY. Jejich výrobky se prodávají ve více než 80 zemích světa, společnost má své vlastní pobočky ve Francii, USA a v Rusku. Typickým rysem výrobků CAMP je vysoká technická vyspělost a nízká hmotnost, přesně v duchu současného alpinismu: „Nalehko a rychle“.

Díky 125-leté historii vývoje, nadšení, věrni svým kořenům a přitom otevřeni globálním výzvám, dokázala rodina Codega dokonale využít svých znalostí z oblasti sportu a stala se významným dodavatelem vybavení pro práce ve výškách, záchranné a ozbrojené složky. Nejen proto, že firma po celou svou historii sídlí vysoko v horách, zaměstnává místní obyvatele z přilehlých vesnic, zachovává si vysoký morální kredit jak vůči zákazníkům, tak dodavatelům a zaměstnancům a pojí se tam v pravém slova smyslu tradice s inovacemi, se jedná o společnost zcela výjimečnou a jedinečnou…

Od roku 2022 se značky CAMP, CASSIN i CAMP Safety spojily již pod jedno označení a jednotnou značku CAMP.

Společnost CAMP vyvíjí a zajišťuje vybavení pro horolezce, alpinisty, skialpinisty, horské běžce, vysokohorské turisty, i profesionální pracovníky ve výšce po celém světě.

Inovace prostřednictvím výzkumu a neustálého vývoje jsou základním kamenem toho co CAMP dělá. Velký důraz se klade na snižování hmotnosti produktů, jednoduchou ovladatelnost a bezpečnost. Celý vývoj jde ve spolupráci s desítkami předních světových lezců, skialpinistů a profesionálů v práci ve výškách.

POUŽÍVANÉ TECHNOLOGIE

Sandvik Nanoflex®

SANDVIK NANOFLEX® je unikátní slitina nerezové oceli, která dokonale kombinuje mechanickou odolnost, tvrdost a houževnatost, což umožňuje vznik materiálu, který má poměr pevnosti ku hmotnosti vyšší než titan, hliník a jiné běžně používané slitiny. Úžasné funkce tohoto materiálu jsou vytvářeny speciální tepelnou úpravou, která vede k tvorbě nanočástic v krystalické podobě, čímž vytváří pevnou a vysoce odolnou strukturu.

Sandvik Nanoflex® má pevnost v tahu, která přesahuje 200kg / mm2 a má extrémně vysokou odolnost proti rozlomení, a to při zachování tvárnosti a pružnosti ( schopnost absorbovat pružnou deformační energii). Slitina Sandvik Nanoflex® má pevnost v tahu o 70% větší než než tradičně tepelně zpracovávané chromolytické oceli a je o 20% tvrdší. Toto vše znamená, že slitina má menší pravděpodobnost na rozlomení pod náporem váhy, bude se opotřebovávat pomaleji a zůstane ostřejší (tvrdost). Tyto vlastnosti výrazně snižují množství použitých ocelí, čím snižují hmotnost produktu a zvyšují výkon - nejen, že je slitina velmi odolná, ale tenčí kov s menším úsilím lépe proniká ledem a méně ho ničí.

Vlastnosti:

 • Pevnost v tahu přesahuje 200kg / mm2
 • Extrémně vysoká odolnost proti zlomení
 • Pomalejší opotřebení
 • Trvanlivější ostrost hran, hrotů
 • Zvyšuje výkon - tenčí kov lépe proniká ledem - méně ho ničí - šetří energii