Technologie

1000°f Heavy glaze

1000°F HEAVY GLAZE je dvakrát tvrzený glazurový povrch smaltovaného nádobí. Tvrzení probíhá za vysokých teplot (537,8°C)

Vlastnosti:

 • Dvakrát tvrzený povrch
 • Světlá barva
 • Klasický skvrnitý design
 • Nepřilnavý povrch

Dry Cover

je impregnace opletu lana, která výrazně zvyšuje jeho odolnost vůči oděru a pronikání vlhkosti či nečistot. Při výrobě lana je na každé vlákno opletové příze nanesen impregnační Při výrobě lana je na každé vlákno opletové příze nanesen impregnační roztok, následuje zahřátí, při kterém dochází k polymerizaci, a vzniká odolná vrstva chránící každé vlákno. Tato vlákna pak tvoří kompaktní oplet, který zvyšuje životnost lana.

Testování v reálném prostředí ukázalo, že 100m lano bez impregnace, používané v zimních podmínkách, absorbuje v průběhu dne kolem 2,5 litru vody. Stejné lano s impregnací Dry Cover absorbuje ve shodných podmínkách pětkrát méně vody, tedy pouhých 0,5 litru.

Dynamic Fit

Dynamic Fit je patentovaný (BlackDiamond) systém nastavitelných nohaviček u sedáků Beal. Jedná o maximálně snadné a rychlé přizpůsobení nohaviček bez použití kovových přezek. Tento jednoduchý systém Dynamic Fit vychází ze dvou pohyblivých plastových spon na každé nohavičce, které jsou spojené pružnou textilní gumou. Pohybem spon po nohavičkovém popruhu lze tak velmi snadno a rychle nastavit nohavičku na každou nohu.

Golden Dry

Dynamic Fit je patentovaný (BlackDiamond) systém nastavitelných nohaviček u sedáků Beal. Jedná o maximálně snadné a rychlé přizpůsobení nohaviček bez použití kovových přezek. Tento jednoduchý systém Dynamic Fit vychází ze dvou pohyblivých plastových spon na každé nohavičce, které jsou spojené pružnou textilní gumou. Pohybem spon po nohavičkovém popruhu lze tak velmi snadno a rychle nastavit nohavičku na každou nohu.

IPX4

je certifikace odolnosti proti stříkající vodě pod jakýmkoliv úhlem při průtoku 10l/min po dobu 5 minut.

IPX5

je certifikace odolnosti proti intenzivně tryskající vodě z trysky 6,3mm vzdálené 3m při průtoku 12,5l/min po dobu 3 minut.

IPX6

je certifikace odolnosti proti intenzivně tryskající vodě ve všech úhlech z trysky 12,5mm vzdálené 3m při průtoku 100l/min po dobu 3 minut.

RECCO®

je search & rescue pomůcka pro horolezce a skialpinisty, kteří ztratí orientaci například v bouři, hlubokém lese, nebo se stanou obětí laviny.

Jedná se o jednoduchou technologii, která nevyžaduje žádnou údržbu, napájení a nemá ani žádné tlačítko pro zapnutí/vypnutí. Má neomezenou životnost a ani výkonnost s časem neklesá. RECCO® systém je založený na radarové technologii. Vysílač vysílá signál, který RECCO® modul odráží zpět ke zdroji a umožňuje tak ztraceného horolezce na základě odrazů vln přesně lokalizovat. V Alpách (Německo, Rakousko, Chorvatsko, Francie, Itálie), Skandinávii (Švédsko, Norsko) a více než 850 lyžařských střediscích po celém světě jsou letecké záchranné helikoptéry vybaveny detektorem RECCO® SAR1 s dosahem cca 300m, který díky tomuto systému umožňuje rychle prohledat velké plochy 1km2 za 90s. Naproti tomu ruční detektor dokáže zachytit odrazy ve vzdálenosti 20 m od zdroje.

Proč RECCO® třeba integrované v sedáku?

Během lezecké nebo skialpové tůry na sobě vždy sedák mít budete. Naproti tomu svrchní oděv s RECCO® systémem můžete mít spíše uložený v batohu, o který třeba při pádu do laviny můžete přijít. Sedáky s technologií RECCO® tak zvyšují šanci záchranným týmům nalézt oběť.

Thermo Fluid

je ošetření opletových vláken infračerveným světlem, které ve výsledku upraví lano na ještě kompaktnější s lepším handlingem.

Thermolite®

THERMOLITE® materiál z dutých vláken, který poskytuje teplo a komfort bez nutnosti hledání kompromisu na váze. Tepelná izolace materiálu zvyšuje teplotu vaku až o 11°C proti okolí. Materiál Thermolite® je kombinován s textilií Modal®, který zvyšuje prodyšnost, absorbci, rychle schne a výsledná tkanina je při tom neuvěřitelně měkká a pružná.

UIAA Water Repellent

je celosvětový standard upravující pravidla pro bezpečnost horolezeckých lan při nasáknutí vodou. Když lano nasákne větší množství vody, je těžké a obtížně se s ním manipuluje při jištění i slaňování. Pokud pak lano zmrzne, stává se nepoužitelným. Beal je jeden z mála výrobců, kteří tuto normu splňují.

Mnoho výrobců na lanech uvádělo své garance nízké nasákavosti, avšak žádný z nich nikde neuvedl, jaké procento nasáknutí vodou už vede k otázce bezpečnosti lana. Standard UIAA WATER REPELLENT právě toto určuje.

Chce-li výrobce na svá lana uvést logo tohoto standardu, musí se podvolit laboratornímu testování. Vzorek lana je zaslán do laboratoře, kde je podroben menšímu oděru opletu po celé své ploše, což odpovídá opotřebení lana po pár dnech lezení. Lano se pak namočí do vody na 15 minut za jasně stanovených podmínek. Lana, která mají pouze povrchovou impregnaci, nemohou v této zkoušce obstát. Pro úspěšné zvládnutí testu v certifikované laboratoři, nesmí lano nasáknout více jak 5% své hmotnosti. Pro srovnání, neimpregnovaná lana mají v tomto testu nasákavost přibližně 50% a lana uváděna jako „Suchá lana“, bez odpovídajících ošetření mají nasákavost 20-40%. Lana BEAL s impregnací GOLDEN DRY tuto normu splňují s nasákavostí do 2%. Normy UIAA jsou celosvětové standardy pro lezecké vybavení vyvíjené lezeckými odborníky pro lezeckou komunitu.

Unicore®

představuje jedinečný způsob spojení jádra a opletu lana bez ztráty poddajnosti, při zachování veškerých dynamických vlastností lana. Výsledkem je pak vyšší bezpečnost a životnost horolezeckých lan BEAL.

JAK FUNGUJE UNICORE®?
Oplet lana může být přeseknutý nebo prodřený, ale stále zůstává pevně spojen s jádrem, což umožňuje lezci bezpečně slanit či stoupat. Když dojde k přeseknutí opletu přes hranu u běžného lana, což je častý případ v horách, oplet se shrne a jádro se odkryje v rozsahu až několika metrů. Pak není možné přes tento úsek lana stoupat či slaňovat. Lano s takto poničeným opletem lze využít maximálně pro nouzový únik, na další lezení už ale určitě není bezpečné. Technologie UNICORE® zcela zabraňuje posuvu opletu a je výjimečně užitečná při alpském lezení v mokrém sněhu a ledu, kde se riziko posuvu opletu značně zvyšuje.

Web-Core Compact

WEB-CORE COMPACT je technologie používaná u lezeckých úvazků BEAL pro nejrovnoměrnější rozložení tlaku na boky a stehna během pádu nebo jiném zatížení úvazku. Tímto novým výrobním procesem se podařilo účinky rázové síly ještě více minimalizovat. Web-Core je slaboučký, ale široký kus popruhu, který je laserem řezán a tvarován podle daného typu úvazku. Tento pás se stejnou velikostí jako komfortní zóny úvazku, zajišťuje optimální rozložení tlaku bez kompresních zón, ve kterých je tělo lezce v kontaktu s úvazkem. Pás Web-Core Compact je laminován, čímž se liší od varianty Web-Core Soft a díky laminaci umožňuje lehčí varianty úvazků.

Tato inovace nabízí řadu výhod: Umožňuje lehčí, tenčí a kompaktnější úvazky se zachovaným komfortem.

Web-Core Soft

WEB-CORE SOFT je technologie používaná u lezeckých úvazků BEAL pro nejrovnoměrnější rozložení tlaku na boky a stehna během pádu nebo jiném zatížení úvazku. Tímto novým výrobním procesem se podařilo účinky rázové síly ještě více minimalizovat. Web-Core je slaboučký, ale široký kus popruhu, který je laserem řezán a tvarován podle daného typu úvazku. Tento pás se stejnou velikostí jako komfortní zóny úvazku, zajišťuje optimální rozložení tlaku bez kompresních zón, ve kterých je tělo lezce v kontaktu s úvazkem. Pás Web-Core Soft není laminován, čímž se liší od varianty Web-Core Compact.

Tato inovace nabízí řadu výhod: Umožňuje lehčí, tenčí a kompaktnější úvazky se zachovaným komfortem.

Sandvik Nanoflex®

SANDVIK NANOFLEX® je unikátní slitina nerezové oceli, která dokonale kombinuje mechanickou odolnost, tvrdost a houževnatost, což umožňuje vznik materiálu, který má poměr pevnosti ku hmotnosti vyšší než titan, hliník a jiné běžně používané slitiny. Úžasné funkce tohoto materiálu jsou vytvářeny speciální tepelnou úpravou, která vede k tvorbě nanočástic v krystalické podobě, čímž vytváří pevnou a vysoce odolnou strukturu.

Sandvik Nanoflex® má pevnost v tahu, která přesahuje 200kg / mm2 a má extrémně vysokou odolnost proti rozlomení, a to při zachování tvárnosti a pružnosti ( schopnost absorbovat pružnou deformační energii). Slitina Sandvik Nanoflex® má pevnost v tahu o 70% větší než než tradičně tepelně zpracovávané chromolytické oceli a je o 20% tvrdší. Toto vše znamená, že slitina má menší pravděpodobnost na rozlomení pod náporem váhy, bude se opotřebovávat pomaleji a zůstane ostřejší (tvrdost). Tyto vlastnosti výrazně snižují množství použitých ocelí, čím snižují hmotnost produktu a zvyšují výkon - nejen, že je slitina velmi odolná, ale tenčí kov s menším úsilím lépe proniká ledem a méně ho ničí.

Vlastnosti:

 • Pevnost v tahu přesahuje 200kg / mm2
 • Extrémně vysoká odolnost proti zlomení
 • Pomalejší opotřebení
 • Trvanlivější ostrost hran, hrotů
 • Zvyšuje výkon - tenčí kov lépe proniká ledem - méně ho ničí - šetří energii

Halulite

HALULITE je označení pro ultra lehké nádobí z tvrdě anodizovaného hliníku bez kombinace s nepřilnavou vrstvou Teflon®. Anodizací (eloxováním) se na povrchu vytvoří ochranná vrstva oxidu hliníku, která už dále neoxiduje a chrání tak zbytek vrstev před oxidací. Nádobí z řady Halulite se vyznačuje velkou houževnatostí, ultra nízkou hmotností, dokonalým rozvodem tepla, vysokou odolností proti poškrábání i velmi nízkou cenou. Nádobí z řady Halulite je skvělou volbou pro horolezce i alpinisty.

Vlastnosti:

 • Extrémně lehký materiál
 • Extrémní životnost
 • Ultimátní efektivita
 • Dokonalý rozvod tepla
 • Nízká cena
 • Nevyžaduje údržbu

Bugaboo

BUGABOO je speciální úprava hliníku s vynikajícím poměrem užitných vlastností a ceny. Úprava Bugaboo označuje lehký hliník, který vede velice dobře teplo. Produkt s označením Bugaboo je pokryt 2 vrstvami trvanlivé teflonové vrstvy se zvýšenou odolností proti poškrábání. I tak však nedoporučujeme používat kovové příbory či špachtle, pro toto použití je navržena vyšší řada nádobí s úpravou Pinnacle.

Vlastnosti:

 • Skvělá cena
 • Vysoká účinnost
 • Dokonalý rozvod tepla

Pinnacle

PINNACLE je označení pro campingové nádobí v tom nejvyšším provedení. Pinnacle nenabízí kompromisy a přichází jen s tím nejlepším dostupným výkonem na trhu. Tvrdě anodizovaný (eloxovaný) hliník tvoří základní odolnou vrstvu proti agresivní oxidaci. Třívrstvý nepřilnavý Teflon® s konečnou úpravou Radiance® maximálně zvyšuje odolnost povrchu proti poškrábání. Nádobí v této TOP úpravě se vyrábí ve velikosti pro 1 osobu až celou rodinu. V sadách nádobí Pinnacle jsou použité vysoce kvalitní kompletně recyklovatelné plasty Infinity, které se vyznačují extrémní lehkostí a obrovskou mechanickou odolností. Plasty Infinity jsou navíc bez škodlivého Bisfenolu A (BPA free).

Glacier Stainless®

GLACIER STAINLESS® je vysoce kvalitní 18/8 Stainless Steel (304) nerezová ocel s maximální životností. Povrch je bez přilnavé vrstvy a nevyžaduje tak žádnou zvláštní péči. Výrobky ve třídě Glacir Stainless jsou vysoce mechanicky odolné a žáruvzdorné.

Vlastnosti:

 • Žáruvzdornost
 • Nerezavějící
 • Ultimátní životnost
 • Ultimátní spolehlivost
 • Vhodné do myčky
 • Bez BPA, PFOA, ftalátů

18/8 Stainless steel (304)

18/8 STAINLESS STEEL (304) je ultra mechanicky odolná prémiová nerezová ocel. Obsahuje 18% chromu a 8% niklu a vyniká neuvěřitelnou odolností. Má velmi dlouhou životnost a je vhodná i pro přímý kontakt s ohněm.

Vlastnosti:

 • Ohnivzdorná
 • Extrémní mechanická odolnost
 • Nereaktivní
 • Recyklovatelná
 • Vhodná i do myčky
 • Bez BPA, PFOA, ftalátů

Acetal

ACETAL je velmi odolný plastový materiál.

Vlastnosti:

 • Vysoká povrchová odolnost
 • Vysoká odolnost proti nárazu
 • Snadno omyvatelné (i v myčce)
 • Vysoká teplota tání
 • Chemicky netečný
 • Nevyluhovatelný
 • Nevýhodou tohoto materiálu je vyšší hmotnost, není čirý a není recyklovatelný

BPA FREE

BPA FREE je označení pro plasty, které neobsahují zdraví škodlivý Bisfenol A. BPA je organická sloučenina používaná při výrobě polykarbonátů, které se používají ve stavebnictví. Bisfenol se ale také objevoval v plastech, ze kterých se vyráběly třeba kojenecké láhve, barely na vodu, plastové příbory, krabičky na potraviny a další produkty používané v potravinovém průmyslu. Studie prokázaly negativní vliv na organismus při uvolňování bisfenolu A do pití či jídla. U výrobků pro děti do 3 let je BPA zakázaný.

Vliv BPA na lidský organismus:

 • Negativně ovlivňuje fungování imunitního systému
 • Může způsobovat onemocnění srdce
 • Neblahý vliv na cukrovku
 • Zvyšuje riziko rakoviny prsu
 • Způsobuje úbytek spermií

Cascadian

CASCADIAN je recyklovatelný plast bez obsahu zdraví škodlivého Bisfenolu A (BPA FREE).

Vlastnosti:

 • Kompletně recyklovatelný
 • Extrémně lehký
 • Vysoká teplota tání
 • Vysoká mechanická odolnost
 • Dobrá odolnost proti nárazu
 • Vhodný i do myčky
 • Chemicky netečný
 • Neluhovatelný

Copolyester

COPOLYESTER je hojně používaný čirý plast bez obsahu zdraví škodlivého Bisfenolu A (BPA FREE).

Vlastnosti:

 • Čirý jako sklo
 • Vysoká mechanická odolnost
 • Dobrá odolnost proti nárazu
 • Vhodný i do myčky
 • Chemicky netečný
 • Neluhovatelný
 • Není recyklovatelný
 • Vyšší hmotnost
 • Střední teplota tání

Hard Anodized Aluminium

HARD ANODIZED ALUMINIUM je hliník, tvrzený elektrochemickým procesem. Eloxováním hliníku se na povrchu vytváří vrstva oxidu hliníku, která už dále neoxiduje a současně před oxidací chrání i zbylé vrstvy hliníku. Eloxovaný povrch hliníku je tvrdší než samotná nerezová ocel. Má dlouhou životnost díky houževnatosti eloxovaného povrchu, který je odolný proti korozi a zabraňuje také reakci s kyselými potravinami.

Vlastnosti:

 • Tvrdost a životnost
 • Ultra nízká hmotnost
 • Vynikající vodivost tepla

Infinity

INFINITY je materiál, který představuje velký skok vpřed v čistých a „zelených“ technologiích plastů. Jde o ultra-lehkou, recyklovatelnou, BPA-free alternativu polykarbonátům. Díky výjimečné čirosti nabízí INFINITY stejnou kvalitu jako polykarbonát s 25% redukcí váhy. INFINITY navíc neabsorbuje zápach jídel, jako ostatní plasty a nevylučuje změkčovadla ani jiné chemikálie do jídel či nápojů. Je dokonale omyvatelná a zachovává si vysokou životnost.

Vlastnosti:

 • Kompletně recyklovatelné
 • Chemicky netečné
 • Vysoká teplota tání
 • Vysoká čirost
 • Ultralehké
 • Dobrá odolnost proti nárazu
 • Dobře omyvatelné
 • Nevhodné pro myčku
 • Nevhodné pro mikrovlnné trouby

Nylon 6-6

NYLON 6-6 je syntetický chemicky netečný polymer, často označován jako polyamid. Nylon nevede teplo, proto se používá pro výrobu outdoorových i domácích kuchyňských potřeb.

Vlastnosti:

 • Nízká hmotnost
 • Vysoká odolnost proti nárazu
 • Bezproblémové mytí v myčce
 • Bezpečné pro nepřilnavé povrchy
 • Chemicky netečný
 • Neluhovatelný

Silicone

SILICONE je mimořádně flexibilní a ohebný materiál s extrémně vysokým teplotním bodem tání.

Vlastnosti:

 • Nízká hmotnost
 • Extrémně flexibilní
 • Extrémně vysoký teplotní bod tání
 • Bezpečné pro nepřilnavé povrchy
 • Chemicky netečný
 • Neluhovatelný

Teflon® Classic

TEFLON®CLASSIC je legendární značka pro nepřilnavé povrchy, která nastavila vysokou laťku kvality. Základní nátěr má za úkol spojit podkladový hliník a Teflon a krycí vrstva zabezpečuje nepřilnavost povrchu. Na trhu existuje mnoho náhražek, nenechte se však napálit, Teflon® Classic je zárukou jistoty. Povrch je vyroben bez použití PFOA - Perfluorooktanová kyselina (C8), která se vyznačuje velkou averzí k vodě.

Vlastnosti:

 • 2 vrsty
 • Dobrá odolnost proti poškrábání a oděru
 • Nepřilnavý povrch
 • Vyrobeno bez použití PFOA

Teflon® Select

TEFLON®SELECT je legendární značka pro nepřilnavé povrchy, která nastavila vysokou laťku kvality. Základní nátěr má za úkol spojit podkladový hliník a Teflon a 2 krycí vrstvy zabezpečují dokonalou nepřilnavost povrchu s minimální tloušťkou vrstvy 35 mikronů. Na trhu existuje mnoho náhražek, nenechte se však napálit, Teflon® Select je zárukou jistoty. Povrch je vyroben bez použití PFOA - Perfluorooktanová kyselina (C8), která se vyznačuje velkou averzí k vodě.

Vlastnosti:

 • 3 vrsty
 • Vysoká odolnost proti poškrábání a oděru
 • Určeno pro intenzivní používání
 • Vysoce nepřilnavý povrch
 • Vyrobeno bez použití PFOA

Teflon® with Radiance Technology

TEFLON®with Radiance Technology je je revoluční technologií mezi nepřilnavými povrchy kuchyňského nádobí. Tato nová technologie optimalizuje rozložení teploty při vaření, více než kdykoli před tím. Technologie tří povrchů navíc zajišťuje větší odolnost proti poškrábání a opotřebení, která umožňuje použití většiny kovových nástrojů. Vyvinuto především pro kempování společně s firmou DuPont. Povrch je vyroben bez použití PFOA - Perfluorooktanová kyselina (C8), která se vyznačuje velkou averzí k vodě.

Vlastnosti:

 • Požadované teploty dosahuje o 25% rychleji
 • Maximálně rovnoměrný a efektivní rozvod tepla
 • 3 vrstvy
 • Bezprecedentní odolnost proti poškrábání a oděru (kovový příbor)
 • Určeno pro intenzivní používání
 • Výjíměčně nepřilnavý povrch
 • Vyrobeno bez použití PFOA

Uncoated

UNCOATED je označení pro povrch bez nepřilnavé vrstvy Teflon®. Je to nejzákladnější a nejlevnější provedení povrchu, které nevyžaduje žádnou zvláštní péči.

Vlastnosti:

 • Vysoká odolnost proti poškrábání a oděru
 • Vhodné pro všechny typy příborů
 • Vynikající vodivost tepla
 • Nízká hmotnost
 • Nevyžaduje žádnou údržbu

nFORM Crossover

nFORM CROSSOVER je universální systém pro outdoorové vaření kombinující velikost, hmotnost a výborné vlastnosti nádobí. Sady nádobí s tímto úložným systémem jsou určeny pro turistiku, autoturistiku, kempování či vodáctví. Dříve se gurmánství a kemping nedalo lehce spojit dohromady. nFORM Crossover systém reprezentuje ideální řešení pro každého, kdo na dlouhé cestě touží po bohatém jídelníčku, aniž by musel vláčet celou svoji domácí kuchyňskou výbavu. Navíc velikost tohoto systému lze nastavit dle potřeby na nošení v batohu, či kempování, nebo zkrátka něco mezi tím. Přidáváním, nebo odebíráním jednotlivých dílů tak lze tento set nastavit pro 2 až 4 osoby, nebo každého, kdo má chuť užít pohodlné stolování na cestách.

Vlastnosti:

 • Dokonalá úspora místa velkých sad nádobí
 • Pro autokemp, větší turistiku, vodáky

nFORM Destination

nFORM DESTINATION je systém složení sady nádobí pro 2 a více osob do jednoho přehledného celku. Systém využívá téměř veškeré volné místo mezi jednotlivými částmi sad a maximálně tak šetří prostor při transportu. nFORM Destination systém je posledním dílem logicky navazujícím na řady Ultralight a Crossover. Systém je navržen pro maximální komfort při vaření ve stylu základních táborů, oblíbený především táborovými i expedičními kuchaři.

Vlastnosti:

 • Komfortní uložení celé sady
 • Pro kempové i expediční kuchaře

nFORM Ultralight

nFORM ULTRALIGHT je systém složení sad nádobí pro jednotlivce či pár do toho nejkompaktnějšího a nejlehčího balení. Systém umožňuje přehledně a snadno sbalit do jednoho celku třeba kastrol, misku, hrnek, plynovou kartuší, vařič a ostatní nádobí. Nádobí je tak vždy pohromadě a zároveň je i chráněno.

Vlastnosti:

 • Všechny potřeby v kompaktním, ultralehkém balení
 • Pro turisty, alpinisty, cyklisty

Water proof

Produkt je odolný proti vodě a vlhkosti.

Quick Find System

QUICK FIND SYSTEM je velmi praktické řešení uspořádání jednotlivých věcí v lékárničce Lifesystems. Quick Find System přehledně kategorizuje ošetřovací pomůcky do příslušných kategorií, což ocení každý záchranář, ale i lajk. Lékárny Lifesystems jsou zipem otevíratelné po celém obvodu, což umožňuje mít maximální přehled nad obsahem a velmi rychlý přístup. Větší lékárny mají definované kapsy podle obsahu, např.: Základní ošetření (náplasti, strip pásky, suchá páska, čistící ubrousky,..), Kloubní poranění (elastické obvazy), Krev (sterilní krytí, tlakový obvaz, škrtidlo,...) a podobně. U větších lékárniček je možné rozbalenou lékárnu zavěsit za poutko na větev a nechat tak lékárničku rozvinout a mít tak přístup do všech kapes. Quick Find System tedy maximálně usnadňuje a urychluje pomoc při nutném rychlém ošetření.

Vlastnosti:

 • Kategorizované uspořádání
 • Rychlý přístup a orientace
 • Maximální přehled

Dual Action

DUAL ACTION je dvojitý účinek, který kombinuje přírodní pyrethriny (přírodní organické sloučeniny se silným insekticidním účinkem) s vysoce účinnou odpuzující látkou DEET.

DEET funguje jako hmyzu odpudivý element, zatímco pyrethriny působí jako odrazovač proti kousnutí od hmyzu, který na kůži přistane.

Quick Hang System

QUICK HANG SYSTEM je vychytaný rychlý systém zavěšení moskytiéry. Horní ukotvení moskytiéry je svedeno do jednoho jediného závěsného bodu.

Vlastnosti:

 • Zavěšení moskytiéry jedním bodem
 • Velmi rychlá aktivace

EX8 Antimosquito

EX8 ANTI-MOSQUITO je prvotřídní vodu odpudivý prostředek sloužící jako impregnační repelent. Je vysoce účinný proti komárům, moskytům i dalšímu bodavému hmyzu. Aplikovaná ochrana je aktivní po dobu 2 let. Impregnační repelent je možné koupit i dodatečně v lahvičce.

Vlastnosti:

 • Vysoce účinný repelent
 • Dvouletá ochrana
 • Vodě odolný

Cordura®

CORDURA® je celosvětově používaná speciální tkanina, používaná v mnoha odvětví. Tkanina Cordura® je vysoce odolná proti oděru a odtrhávání díky houževnatosti vláknových technologií. Tkanina se dělá v různých provedení s použitím na běžné obaly zboží, přes zavazadla až po profesionální vojenské oblečení.

IPX7

IPX7 je certifikace odolnosti proti ponoření do 1m vody na nejméně 30 minut.

IPX8

IPX8 je certifikace odolnosti proti ponoření do 10m vody na nejméně 30 minut.

RFiD

RFiD PROTECTION je ochrana proti odcizení unikátního čísla platební karty. Moderní placení pomocí pouhého přiložení karty k terminálu s sebou nese velká rizika. Existují systémy na rychlé čtení a následné zkopírování kreditní karty. Dobré čtečky umí načíst i několik karet pod sebou. RFiD (Radio Frequency Identification) slouží ke komunikaci na krátkou vzdálenost pomocí elektromagnetických pulsů. RFiD ochrana je plátek z RFiD vláken, který odráží elektromagnetické vlny vysílané čtečkou.

TSA Secure

TSA SECURE je speciální letištní zámek, který usnadňuje kontrolu zavazadla v letištním prostoru. Transportation Security Administration (TSA) nebo-li Úřad pro bezpečnost v dopravě, vznikl po událostech 11. září s hlavním účelem monitorování bezpečnosti letištního provozu. TSA Secure je speciální otvor v bezpečnostní zámku, který umožňuje jeho otevření speciálním letištním klíčem. Při důvodném podezření na nebezpečný obsah zavazadla tak letištní kontrola může zavazadlo otevřít aniž by musela bezpečnostní zámek porušit.

Vlastnosti:

 • Usnadňuje a urychluje letištní bezpečnostní kontroly

Polygiene®

POLYGIENE® je označení pro antibakteriální ochranu s trvalým účinkem. Ochrana proti nejširšímu spektru mikroorganismů je napuštěna do jednotlivých vláken textilu. Takovéto ošetření zabraňuje vzniku zápachu a udržuje textil čistší se svěžejší vůní po dlouhou dobu. Polygiene ochrana je vytvořena pro komfortnější používání ošetřeného textilu (ručník) a zároveň zvyšuje jeho životnost.

Coolmax®

COOLMAX® materiál je vyrobený ze 100% polyesteru. Čtyř-kanálová vlákna zajišťují excelentní odvádění vlhkosti. Coolmax® má výjimečné ochlazovací a vysychací vlastnosti. Tkanina odvádí pot z těla pomocí vláken a zajišťuje tak maximální komfort.

DermaLOC®

Unikátní technologie DermaLOC® minimalizuje absorbci ochranné složky repelentu a uchovává ji tak na povrchu kůže. Tím efektivně prodlužuje aktivní účinek na dobu 8 hodin.

Enamelware

ENAMELWARE je sortiment produktů prvotřídního smaltovaného nádobí. Nádobí je z kvalitní nerezové oceli se smaltovanou úpravou.

Vlastnosti:

 • Velmi odolná nerezová ocel
 • Historický nádech
 • Nadčasový styl

Heat Resistance

HEAT RESISTANCE je technologie zajišťující vysokou odolnost proti okolnímu teplu.

Magic Pack

Magic Pack je patentovaný systém od BEALu pro rozmotávání nového lana. Lano je smotáno do speciální panenky, ze které zle snadno lano přes jeden pramen celé vymotat i v jednom člověku. Slouží k tomu speciálně upravené recyklovatelný obal, ze kterého vyčnívá jeden konec lana. Po odstřihnutí krajních pásek stačí jednoduše protáhnout lano tímto obalem a bez zamotávání a kroucení ho snadno vymotáte celé třeba rovnou do připravené plachty na lano. Můžete si zrovna k plachtě uvázat konce lan a máte připraveno na první lezení.

Vlastnosti:

 • Patentovaný systém rozmotání nového lana
 • Speciální obal
 • Snadná manipulace pro jednu osobu

Magnetic

MAGNETIC

je doplnění produktu o magnetický plátek či pruh, který lze využít buď:

 • k odložení používaného nástroje nebo materiálu - v takovém případě je místo označeno žlutým terčíkem
 • nebo má funkci magnetického uzavíratelného zipu (např u lanových chrániček)

Sensor technology

SENSOR TECHNOLOGY je technologie, která k ovládání přístroje využívá i optického čidla. U vyhledávačů PIEPS slouží optický senzor pro přepnutí vysílacího módu do vyhledávacího a naopak. Optický senzor, tak odbourává složitější ovládání prvků tlačítek v silnějších rukavicích a významně tak usnadňuje obsluhu.