X-Dream Alpina

Kód: CAM002020
Neohodnoceno
Značka: CAMP
6 690 Kč
Do 3 týdnů
Verze cepínu X-Dream pro alpské lezení v základu s hrotem pro lezení v ledu a dry toolu v kombinaci s kladívkovou patkou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

X-Dream Alpine je alpská varianta lezeckého cepínu CAMP X-Dream, která je opatřena spodním bodcem. Je speciálně navržený pro závodní lezení, lezení v technickém ledu, lezení v mixech i pro dry toolové lezení. Velkou výhodou je ergonomicky tvarovaná patentovaná rukojeť s nastavitelným úhlem sklonu pro lezení v ledu (48°) a skále (60°). Cepín X-Dream Alpine je tedy kombinací dvou zbraní - plně přizpůsobitelného cepínu pro technické lezení v ledu a agresivní zbraň pro dry toolové lezení (převisy bez ledu). Cepín X-Dream Alpine není tedy jen cepín do ledu s pouhou kombinací 4 špičkových hrotů (MixteIceRaceTotal Dry). Rukojeť je také možné upravit i vnitřní vložkou X-Rest (součástí cepínu), která upravuje vnitřní rozměr rukojeti pro dlaň o 5 mm.

V základním provedení je cepín CAMP X-Dream Alpine s hrotem CAMP X-Dream / X-All Mountain Pick Ice pro lezení v ledu a s kladívkovou patkou CAMP X-Dream Hammer. Tento hrot je možné kombinovat s lopatkou CAMP X-Dream Adze.

Vlastnosti:

 • X-Dream verze pro alpinismus (patka a bodec)
 • Ultra lehký technický cepín pro lezení v ledu, mixech, dry tooling
 • Konfigurovatelná hlavice pro 4 druhy hrotů a lopatku
 • Ergonomická rukojeť s patentovaným nastavovacím systémem pro změnu mezi suchým a ledovým terénem
 • Rukojeť z extrémně chladu odolného polymeru přilnutém na žárem kovaném jádru z hliníkové slitiny
 • Vložka X-Rest pro 5mm redukci vnitřku rukojeti (součástí)
 • Protiskluzový smirk CAMP X-Grip 2 součástí cepínu
 • Spodní bodec
 • Ukazatel opotřebení CC4U
 • EN 13089 typ 2
 • Použití: Delší cesty v ledu, mixové lezení, dry tooling, alpinismus

Kombinace hlavice:

Parametry:

 • Záruční doba: 2 roky
 • Hmotnost: 615 g
 • EN 13089 typ 2

Materiál:

 • Hlavice: Chromovaná ocel
 • Topůrko: 2,5 mm 7075 hliník
 • Bodec: 6 mm 7075 hliník

Doplňkové parametry

Kategorie: Lezecké cepíny
Hmotnost: 0.615 kg
Kód produktu: 2865C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

HISTORIE

C.A.M.P. je jedním z předních světových výrobců lezeckého a outdoorového vybavení.

Historie společnosti sahá až do roku 1889, kdy si Nicola Codega otevřel kovářskou dílnu v zapadlé vesničce v italských horách nedaleko města Lecco, ležícího na břehu jezera Lago di Como, a začal zpracovávat železo. Dílnu později předal svému synovi Antonio Codegovi, který se proslavil výrobou cepínů pro elitní oddíly italských horských myslivců.

V současné době vede firmu již čtvrtá generace rodiny Codega a patří jim tři značky: CAMP, CASSIN a CAMP SAFETY. Jejich výrobky se prodávají ve více než 80 zemích světa, společnost má své vlastní pobočky ve Francii, USA a v Rusku. Typickým rysem výrobků CAMP je vysoká technická vyspělost a nízká hmotnost, přesně v duchu současného alpinismu: „Nalehko a rychle“.

Díky 125-leté historii vývoje, nadšení, věrni svým kořenům a přitom otevřeni globálním výzvám, dokázala rodina Codega dokonale využít svých znalostí z oblasti sportu a stala se významným dodavatelem vybavení pro práce ve výškách, záchranné a ozbrojené složky. Nejen proto, že firma po celou svou historii sídlí vysoko v horách, zaměstnává místní obyvatele z přilehlých vesnic, zachovává si vysoký morální kredit jak vůči zákazníkům, tak dodavatelům a zaměstnancům a pojí se tam v pravém slova smyslu tradice s inovacemi, se jedná o společnost zcela výjimečnou a jedinečnou…

Od roku 2022 se značky CAMP, CASSIN i CAMP Safety spojily již pod jedno označení a jednotnou značku CAMP.

Společnost CAMP vyvíjí a zajišťuje vybavení pro horolezce, alpinisty, skialpinisty, horské běžce, vysokohorské turisty, i profesionální pracovníky ve výšce po celém světě.

Inovace prostřednictvím výzkumu a neustálého vývoje jsou základním kamenem toho co CAMP dělá. Velký důraz se klade na snižování hmotnosti produktů, jednoduchou ovladatelnost a bezpečnost. Celý vývoj jde ve spolupráci s desítkami předních světových lezců, skialpinistů a profesionálů v práci ve výškách.

POUŽÍVANÉ TECHNOLOGIE

Sandvik Nanoflex®

SANDVIK NANOFLEX® je unikátní slitina nerezové oceli, která dokonale kombinuje mechanickou odolnost, tvrdost a houževnatost, což umožňuje vznik materiálu, který má poměr pevnosti ku hmotnosti vyšší než titan, hliník a jiné běžně používané slitiny. Úžasné funkce tohoto materiálu jsou vytvářeny speciální tepelnou úpravou, která vede k tvorbě nanočástic v krystalické podobě, čímž vytváří pevnou a vysoce odolnou strukturu.

Sandvik Nanoflex® má pevnost v tahu, která přesahuje 200kg / mm2 a má extrémně vysokou odolnost proti rozlomení, a to při zachování tvárnosti a pružnosti ( schopnost absorbovat pružnou deformační energii). Slitina Sandvik Nanoflex® má pevnost v tahu o 70% větší než než tradičně tepelně zpracovávané chromolytické oceli a je o 20% tvrdší. Toto vše znamená, že slitina má menší pravděpodobnost na rozlomení pod náporem váhy, bude se opotřebovávat pomaleji a zůstane ostřejší (tvrdost). Tyto vlastnosti výrazně snižují množství použitých ocelí, čím snižují hmotnost produktu a zvyšují výkon - nejen, že je slitina velmi odolná, ale tenčí kov s menším úsilím lépe proniká ledem a méně ho ničí.

Vlastnosti:

 • Pevnost v tahu přesahuje 200kg / mm2
 • Extrémně vysoká odolnost proti zlomení
 • Pomalejší opotřebení
 • Trvanlivější ostrost hran, hrotů
 • Zvyšuje výkon - tenčí kov lépe proniká ledem - méně ho ničí - šetří energii