Retexo Rope Double 150 cm

Kód: CAM001912
Neohodnoceno
Značka: CAMP
3 590 Kč
Do 3 týdnů
Set tlumiče pádu s 10,5mm lanyardy a dlaňovými háky z hliníku se světlostí 60mm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Retexo Rope kombinuje pevnost a odolnost semi-statických lanyardů se skvělými absorbčními vlastnostmi páracího tlumiče pro bezpečné zachycení pádu. Lanyardy jsou vyrobeny ze semi-statického 10,5mm lana CAMP Prium, které vyniká odolností proti otěru a vysokou pevností při zatížení. Šité konce lanyardů jsou opatřeny průhlednými koncovkami pro jednoduchou kontrolu stavu. Systém je opatřen ocelovou oválnou karabinou se šroubovací pojistkou zámku CAMP Steel Oval Standard Lock, která slouží pro připojení k postroji. Pro zajištění slouží háky z hliníku CAMP Hook se světlostí 60mm. Celková délka absorberu s lanyardy a jistícími háky je 150cm. Certifikováno pro horizontální použití s pádem přes hranu o poloměru r >= 0.5 mm.

Retexo je tlumič pádu nejnovější generace, který je výjimečně malý a lehký. Pohlcení pádové energie je optimalizováno tak, aby došlo k co nejmenšímu prodloužení a zároveň zůstala zachována nízká úroveň rázové síly. Při celkové délce setu (včetně lanyardů) do 200 cm je Retexo certifikováno pro uživatele s hmotností do 130 kg. Odolné pouzdro tlumiče je vybavené zipem pro snadnou revizi indikátoru pádu a identifikační etikety. Pouzdro se dá sejmout a vyprat.

Pro použití v případech, kdy je prostor pro zachycení pádu omezen na méně než 4 m, doporučujeme používat sety Retexo s celkovou délkou do 150 cm.

Vlastnosti:

 • Semi-statické 10,5mm lanyardy
 • Hliníkové zajišťovací háky CAMP Hook se světlostí 60mm
 • Připojovací karabina k postroji CAMP Steel Oval Standard Lock
 • Jednoduchá revize
 • Pratelný obal tlumiče
 • NFC čip pro snadnou digitální identifikaci
 • Certifikováno pro osoby do 130kg (při maximální délce setu do 200cm)
 • PPE-R/11.074 - Certifikováno pro horizontální použití s pádem přes hranu o poloměru r >= 0,05mm
 • EN 355
 • Použití: Stožáry a průmyslové konstrukce, stavby a stavební konstrukce, práce na střechách, stísněné prostory

Parametry:

 • Záruční doba: 2 roky
 • Hmotnost: 1600g
 • Pevnost: 15kN
 • Pracovní zatížení: max 130kg
 • PPE-R/11.074 - Certifikováno pro horizontální použití s pádem přes hranu o poloměru r >= 0,05mm
 • EN 355

Doplňkové parametry

Kategorie: Lanyardy s tlumičem pádu
Hmotnost: 1.6 kg
Kód produktu: 5050204
Délka: 150 cm
Úprava: + 981 + 2 × 984

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

HISTORIE

C.A.M.P. je jedním z předních světových výrobců lezeckého a outdoorového vybavení.

Historie společnosti sahá až do roku 1889, kdy si Nicola Codega otevřel kovářskou dílnu v zapadlé vesničce v italských horách nedaleko města Lecco, ležícího na břehu jezera Lago di Como, a začal zpracovávat železo. Dílnu později předal svému synovi Antonio Codegovi, který se proslavil výrobou cepínů pro elitní oddíly italských horských myslivců.

V současné době vede firmu již čtvrtá generace rodiny Codega a patří jim tři značky: CAMP, CASSIN a CAMP SAFETY. Jejich výrobky se prodávají ve více než 80 zemích světa, společnost má své vlastní pobočky ve Francii, USA a v Rusku. Typickým rysem výrobků CAMP je vysoká technická vyspělost a nízká hmotnost, přesně v duchu současného alpinismu: „Nalehko a rychle“.

Díky 125-leté historii vývoje, nadšení, věrni svým kořenům a přitom otevřeni globálním výzvám, dokázala rodina Codega dokonale využít svých znalostí z oblasti sportu a stala se významným dodavatelem vybavení pro práce ve výškách, záchranné a ozbrojené složky. Nejen proto, že firma po celou svou historii sídlí vysoko v horách, zaměstnává místní obyvatele z přilehlých vesnic, zachovává si vysoký morální kredit jak vůči zákazníkům, tak dodavatelům a zaměstnancům a pojí se tam v pravém slova smyslu tradice s inovacemi, se jedná o společnost zcela výjimečnou a jedinečnou…

Od roku 2022 se značky CAMP, CASSIN i CAMP Safety spojily již pod jedno označení a jednotnou značku CAMP.

Společnost CAMP vyvíjí a zajišťuje vybavení pro horolezce, alpinisty, skialpinisty, horské běžce, vysokohorské turisty, i profesionální pracovníky ve výšce po celém světě.

Inovace prostřednictvím výzkumu a neustálého vývoje jsou základním kamenem toho co CAMP dělá. Velký důraz se klade na snižování hmotnosti produktů, jednoduchou ovladatelnost a bezpečnost. Celý vývoj jde ve spolupráci s desítkami předních světových lezců, skialpinistů a profesionálů v práci ve výškách.

POUŽÍVANÉ TECHNOLOGIE

Sandvik Nanoflex®

SANDVIK NANOFLEX® je unikátní slitina nerezové oceli, která dokonale kombinuje mechanickou odolnost, tvrdost a houževnatost, což umožňuje vznik materiálu, který má poměr pevnosti ku hmotnosti vyšší než titan, hliník a jiné běžně používané slitiny. Úžasné funkce tohoto materiálu jsou vytvářeny speciální tepelnou úpravou, která vede k tvorbě nanočástic v krystalické podobě, čímž vytváří pevnou a vysoce odolnou strukturu.

Sandvik Nanoflex® má pevnost v tahu, která přesahuje 200kg / mm2 a má extrémně vysokou odolnost proti rozlomení, a to při zachování tvárnosti a pružnosti ( schopnost absorbovat pružnou deformační energii). Slitina Sandvik Nanoflex® má pevnost v tahu o 70% větší než než tradičně tepelně zpracovávané chromolytické oceli a je o 20% tvrdší. Toto vše znamená, že slitina má menší pravděpodobnost na rozlomení pod náporem váhy, bude se opotřebovávat pomaleji a zůstane ostřejší (tvrdost). Tyto vlastnosti výrazně snižují množství použitých ocelí, čím snižují hmotnost produktu a zvyšují výkon - nejen, že je slitina velmi odolná, ale tenčí kov s menším úsilím lépe proniká ledem a méně ho ničí.

Vlastnosti:

 • Pevnost v tahu přesahuje 200kg / mm2
 • Extrémně vysoká odolnost proti zlomení
 • Pomalejší opotřebení
 • Trvanlivější ostrost hran, hrotů
 • Zvyšuje výkon - tenčí kov lépe proniká ledem - méně ho ničí - šetří energii