Piz Alu EVO

Kód: CAM002460 CAM002543 CAM002544 CAM002545 CAM002546 CAM002547 CAM002548 Zvolte variantu
Novinka
Neohodnoceno
Značka: CAMP
1 590 Kč
Skladem Do 3 týdnů Do 3 týdnů Do 3 týdnů Do 3 týdnů Do 3 týdnů Do 3 týdnů Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
29.2.2024 - - - - - - Zvolte variantu

Jednodílné skialpové hole z lehké hliníkové slitiny, navrženy speciálně pro výkonnostní sportovce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Piz Alu jsou jednodílné skialpové hole z lehké hliníkové slitiny, navrženy speciálně pro výkonnostní sportovce. Díky Piz Alu Evo mohou závodníci využít všech výhod, které nabízejí lehké hole a to s unikátní kombinací 16 mm profilu, zaručující maximální pevnost a sílu, se kterou závodní hole nemohou konkurovat. Ergonomická rukojeť je pro maximální efektivitu záběru prodloužena, což oceníte zejména při výstupu strmějším terénem. Dalšími přednostmi jsou egonomicky tvarovaná poutka s neoprenovou výztuhou, tvrdé karbidové hroty broušeny do tvaru čepele nože pro lepší průchodnost zmrzlým sněhem a větší asymetrické košíčky se kterými snadno odstraníte zmrzlý sníh ze skialpových pásů.

Vlastnosti:

 • Jednodílné skialpinistické hole
 • Vysoká pevnost díky 16 mm hliníkovému profilu
 • Navrženo pro časté používání
 • Ergonomická prodloužená rukojeť
 • Poutko pro levou a pravou ruku
 • Asymetrický košíček pro efektivní záběr
 • Karbidový hrot broušený do čepele pro snadný průchod zmrzlým povrchem
 • Použití: Skialpinismus

Parametry:

 • Záruční doba: 2 roky
 • Průměr profilu hole: 16 mm
 • Materiál hole: 7075 hliník
 • Materiál hrotu: karbid
Délka hole (cm) Hmotnost páru (g)
115 405
120 415
125 425
130 435
135 445
140 455
145 465

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

HISTORIE

C.A.M.P. je jedním z předních světových výrobců lezeckého a outdoorového vybavení.

Historie společnosti sahá až do roku 1889, kdy si Nicola Codega otevřel kovářskou dílnu v zapadlé vesničce v italských horách nedaleko města Lecco, ležícího na břehu jezera Lago di Como, a začal zpracovávat železo. Dílnu později předal svému synovi Antonio Codegovi, který se proslavil výrobou cepínů pro elitní oddíly italských horských myslivců.

V současné době vede firmu již čtvrtá generace rodiny Codega a patří jim tři značky: CAMP, CASSIN a CAMP SAFETY. Jejich výrobky se prodávají ve více než 80 zemích světa, společnost má své vlastní pobočky ve Francii, USA a v Rusku. Typickým rysem výrobků CAMP je vysoká technická vyspělost a nízká hmotnost, přesně v duchu současného alpinismu: „Nalehko a rychle“.

Díky 125-leté historii vývoje, nadšení, věrni svým kořenům a přitom otevřeni globálním výzvám, dokázala rodina Codega dokonale využít svých znalostí z oblasti sportu a stala se významným dodavatelem vybavení pro práce ve výškách, záchranné a ozbrojené složky. Nejen proto, že firma po celou svou historii sídlí vysoko v horách, zaměstnává místní obyvatele z přilehlých vesnic, zachovává si vysoký morální kredit jak vůči zákazníkům, tak dodavatelům a zaměstnancům a pojí se tam v pravém slova smyslu tradice s inovacemi, se jedná o společnost zcela výjimečnou a jedinečnou…

Od roku 2022 se značky CAMP, CASSIN i CAMP Safety spojily již pod jedno označení a jednotnou značku CAMP.

Společnost CAMP vyvíjí a zajišťuje vybavení pro horolezce, alpinisty, skialpinisty, horské běžce, vysokohorské turisty, i profesionální pracovníky ve výšce po celém světě.

Inovace prostřednictvím výzkumu a neustálého vývoje jsou základním kamenem toho co CAMP dělá. Velký důraz se klade na snižování hmotnosti produktů, jednoduchou ovladatelnost a bezpečnost. Celý vývoj jde ve spolupráci s desítkami předních světových lezců, skialpinistů a profesionálů v práci ve výškách.

POUŽÍVANÉ TECHNOLOGIE

Sandvik Nanoflex®

SANDVIK NANOFLEX® je unikátní slitina nerezové oceli, která dokonale kombinuje mechanickou odolnost, tvrdost a houževnatost, což umožňuje vznik materiálu, který má poměr pevnosti ku hmotnosti vyšší než titan, hliník a jiné běžně používané slitiny. Úžasné funkce tohoto materiálu jsou vytvářeny speciální tepelnou úpravou, která vede k tvorbě nanočástic v krystalické podobě, čímž vytváří pevnou a vysoce odolnou strukturu.

Sandvik Nanoflex® má pevnost v tahu, která přesahuje 200kg / mm2 a má extrémně vysokou odolnost proti rozlomení, a to při zachování tvárnosti a pružnosti ( schopnost absorbovat pružnou deformační energii). Slitina Sandvik Nanoflex® má pevnost v tahu o 70% větší než než tradičně tepelně zpracovávané chromolytické oceli a je o 20% tvrdší. Toto vše znamená, že slitina má menší pravděpodobnost na rozlomení pod náporem váhy, bude se opotřebovávat pomaleji a zůstane ostřejší (tvrdost). Tyto vlastnosti výrazně snižují množství použitých ocelí, čím snižují hmotnost produktu a zvyšují výkon - nejen, že je slitina velmi odolná, ale tenčí kov s menším úsilím lépe proniká ledem a méně ho ničí.

Vlastnosti:

 • Pevnost v tahu přesahuje 200kg / mm2
 • Extrémně vysoká odolnost proti zlomení
 • Pomalejší opotřebení
 • Trvanlivější ostrost hran, hrotů
 • Zvyšuje výkon - tenčí kov lépe proniká ledem - méně ho ničí - šetří energii