Corsa Race

Kód: CAM001556
Neohodnoceno
Značka: CAMP
2 690 Kč
Do 3 týdnů
Nejlehčí certifikovaný cepín na světě navržený zejména pro závodní skialpinismus.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jsi ambiciózní závodní skialpinista hledající poměr funkčnost-váha a rád podnikáš své túry nalehko v rychlosti? CAMP Corsa RACE je se svými 185 gramy aktuálně nejlehčí certifikovaný cepín na světě, který nesmí chybět v tvé povinné výbavě. Cepín je speciálně navržený pro závodní skialpinismus, kde je kladen důraz na co nejnižší hmotnosti povinné výbavy. Během závodu ho na zádech ani neucítíš a v akci ti dodá potřebnou oporu. Vymyšlená koncepce celé hlavice umožňuje nový způsob připojení poutka CAMP Corsa Leash (není součástí) a díky svému speciálnímu tvaru a výbrusu si Corsa RACE zachovává perfektní handling. Proti skluzu působí strojní výbrusy v místech uchopení. Vyroben je z hliníkové slitiny, která splňuje všechny CE a UIAA požadavky pro pevnost a odolnost. Spodní část topůrka je opatřena nylonovou ucpávkou, která brání nabírání sněhu.
Stojíš na startu velkého závodu a s důvěrou ve své nejlehčí vybavení značky Camp víš, že energii uspořenou díky vybavení, zúročíš během náročného celodenního závodu.

Tento cepín není vhodný pro ledovcové a mixové lezení.

Vlastnosti:

 • Nejlehčí certifikovaný cepín na světě
 • Navrženo speciálně pro závodní skialpinismus
 • Speciální tvar hlavice pro zachování perfektního handlingu
 • Topůrko s výbrusy proti skluzu
 • Kompatibilní s poutkem CAMP Corsa Leash
 • Není vhodný pro vertikální ledové stěny ani mixové lezení
 • Certifikace EN 13089 typ 1
 • Vyrábí se pouze v délce 50cm.
 • Použití: Závodní skialpinismus

Parametry:

 • Záruční doba: 2 roky
 • Hmotnost: 185g

Materiál:

 • 7075 hliník


Doplňkové parametry

Kategorie: Turistické a skialpové cepíny
Hmotnost: 0.185 kg
Kód produktu: 297350
Délka: 50 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

HISTORIE

C.A.M.P. je jedním z předních světových výrobců lezeckého a outdoorového vybavení.

Historie společnosti sahá až do roku 1889, kdy si Nicola Codega otevřel kovářskou dílnu v zapadlé vesničce v italských horách nedaleko města Lecco, ležícího na břehu jezera Lago di Como, a začal zpracovávat železo. Dílnu později předal svému synovi Antonio Codegovi, který se proslavil výrobou cepínů pro elitní oddíly italských horských myslivců.

V současné době vede firmu již čtvrtá generace rodiny Codega a patří jim tři značky: CAMP, CASSIN a CAMP SAFETY. Jejich výrobky se prodávají ve více než 80 zemích světa, společnost má své vlastní pobočky ve Francii, USA a v Rusku. Typickým rysem výrobků CAMP je vysoká technická vyspělost a nízká hmotnost, přesně v duchu současného alpinismu: „Nalehko a rychle“.

Díky 125-leté historii vývoje, nadšení, věrni svým kořenům a přitom otevřeni globálním výzvám, dokázala rodina Codega dokonale využít svých znalostí z oblasti sportu a stala se významným dodavatelem vybavení pro práce ve výškách, záchranné a ozbrojené složky. Nejen proto, že firma po celou svou historii sídlí vysoko v horách, zaměstnává místní obyvatele z přilehlých vesnic, zachovává si vysoký morální kredit jak vůči zákazníkům, tak dodavatelům a zaměstnancům a pojí se tam v pravém slova smyslu tradice s inovacemi, se jedná o společnost zcela výjimečnou a jedinečnou…

Od roku 2022 se značky CAMP, CASSIN i CAMP Safety spojily již pod jedno označení a jednotnou značku CAMP.

Společnost CAMP vyvíjí a zajišťuje vybavení pro horolezce, alpinisty, skialpinisty, horské běžce, vysokohorské turisty, i profesionální pracovníky ve výšce po celém světě.

Inovace prostřednictvím výzkumu a neustálého vývoje jsou základním kamenem toho co CAMP dělá. Velký důraz se klade na snižování hmotnosti produktů, jednoduchou ovladatelnost a bezpečnost. Celý vývoj jde ve spolupráci s desítkami předních světových lezců, skialpinistů a profesionálů v práci ve výškách.

POUŽÍVANÉ TECHNOLOGIE

Sandvik Nanoflex®

SANDVIK NANOFLEX® je unikátní slitina nerezové oceli, která dokonale kombinuje mechanickou odolnost, tvrdost a houževnatost, což umožňuje vznik materiálu, který má poměr pevnosti ku hmotnosti vyšší než titan, hliník a jiné běžně používané slitiny. Úžasné funkce tohoto materiálu jsou vytvářeny speciální tepelnou úpravou, která vede k tvorbě nanočástic v krystalické podobě, čímž vytváří pevnou a vysoce odolnou strukturu.

Sandvik Nanoflex® má pevnost v tahu, která přesahuje 200kg / mm2 a má extrémně vysokou odolnost proti rozlomení, a to při zachování tvárnosti a pružnosti ( schopnost absorbovat pružnou deformační energii). Slitina Sandvik Nanoflex® má pevnost v tahu o 70% větší než než tradičně tepelně zpracovávané chromolytické oceli a je o 20% tvrdší. Toto vše znamená, že slitina má menší pravděpodobnost na rozlomení pod náporem váhy, bude se opotřebovávat pomaleji a zůstane ostřejší (tvrdost). Tyto vlastnosti výrazně snižují množství použitých ocelí, čím snižují hmotnost produktu a zvyšují výkon - nejen, že je slitina velmi odolná, ale tenčí kov s menším úsilím lépe proniká ledem a méně ho ničí.

Vlastnosti:

 • Pevnost v tahu přesahuje 200kg / mm2
 • Extrémně vysoká odolnost proti zlomení
 • Pomalejší opotřebení
 • Trvanlivější ostrost hran, hrotů
 • Zvyšuje výkon - tenčí kov lépe proniká ledem - méně ho ničí - šetří energii