X-Dream

Kód: CAM002019
Neohodnotené
Značka: CAMP
€256,88
Skladom
Môžeme doručiť do:
24.4.2024
Špičkový cepín špeciálne vyvinutý na lezenie v technickom ľade, mixoch, dry-tool. Jednoduchá konfigurácia hlavy a dokonalé prispôsobenie rukoväte.

Detailné informácie

Podrobný popis

CAMP X-Dream je špičkový čakan, ktorý je kombináciou dvoch zbraní. Veľkou výhodou je ergonomicky tvarovaná patentovaná rukoväť s nastaviteľným uhlom sklonu na lezenie v ľade (48°) a skale (60°). CAMP X-Dream nie je teda len čakan do ľadu s obyčajnou kombináciou 4 špičkových hrotov (Mixte, Ice, Race, Total Dry) pre rôzne terény. Rukoväť je tiež možné upraviť aj vnútornou vložkou X-Rest (súčasťou čakana), ktorá upravuje vnútorný rozmer rukoväte pre dlaň o 5 mm. Ďalej je možné v rukoväti vymeniť oporku ukazováka X-Finger za Small alebo Large, podľa potrebnej veľkosti. 

V základnom prevedení je cepín CAMP X-Dream s hrotom pre mixový terén CAMP X-Dream Mixte Pick.

Vlastnosti:

 • Ultra ľahký technický čakan pre lezenie v ľade, mixoch, dry tooling
 • Kombinovaná hlava pre 4 druhy hrotov, lopatku i kladivkovú pätku
 • Ergonomická rukoväť s patentovaným nastavovacím systémom pre zmenu medzi suchým a ľadovým terénom
 • Rukoväť z extrémne chladu odolného polyméru priľnutie na žiarom kovanom jadre z hliníkovej zliatiny
 • Nastaviteľná podpora pre ukazovák CAMP X-Trigger Fast pre horný prst
 • X-Trigger Fast slúži aj ako trecia hrana pri prehmatávaní
 • Vložka X-Rest pre 5 mm redukciu vnútra rukoväte (súčasťou)
 • Protišmykový zdrsnený CAMP X-Grip 2 súčasťou čakana
 • Ukazovateľ opotrebenia CC4U
 • EN 13089 Type 2
 • Použitie: Lezenie v ľade, mixové lezenie, dry tooling

Kombinácia hlavy:

Parametre:

 • Záručná doba: 2 roky
 • Hmotnosť: 595 g
 • EN 13089 Type 2

Materiál:

 • Hlavica: Chrómovaná oceľ
 • Porisko: 2,5 mm 7075 hliník

Dodatočné parametre

Kategória: Horolezecké čakany
Hmotnosť: 0.595 kg
Kód dodavalete: 2864C

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
CAMP, CASSIN - Prvotřídní vybavení na hory, lezení, skialpy a další horské sporty

HISTORIE

C.A.M.P. je jedním z předních světových výrobců lezeckého a outdoorového vybavení.

Historie společnosti sahá až do roku 1889, kdy si Nicola Codega otevřel kovářskou dílnu v zapadlé vesničce v italských horách nedaleko města Lecco, ležícího na břehu jezera Lago di Como, a začal zpracovávat železo. Dílnu později předal svému synovi Antonio Codegovi, který se proslavil výrobou cepínů pro elitní oddíly italských horských myslivců.

V současné době vede firmu již čtvrtá generace rodiny Codega a patří jim tři značky: CAMP, CASSIN a CAMP SAFETY. Jejich výrobky se prodávají ve více než 80 zemích světa, společnost má své vlastní pobočky ve Francii, USA a v Rusku. Typickým rysem výrobků CAMP je vysoká technická vyspělost a nízká hmotnost, přesně v duchu současného alpinismu: „Nalehko a rychle“.

Díky 125-leté historii vývoje, nadšení, věrni svým kořenům a přitom otevřeni globálním výzvám, dokázala rodina Codega dokonale využít svých znalostí z oblasti sportu a stala se významným dodavatelem vybavení pro práce ve výškách, záchranné a ozbrojené složky. Nejen proto, že firma po celou svou historii sídlí vysoko v horách, zaměstnává místní obyvatele z přilehlých vesnic, zachovává si vysoký morální kredit jak vůči zákazníkům, tak dodavatelům a zaměstnancům a pojí se tam v pravém slova smyslu tradice s inovacemi, se jedná o společnost zcela výjimečnou a jedinečnou…

Od roku 2022 se značky CAMP, CASSIN i CAMP Safety spojily již pod jedno označení a jednotnou značku CAMP.

Společnost CAMP vyvíjí a zajišťuje vybavení pro horolezce, alpinisty, skialpinisty, horské běžce, vysokohorské turisty, i profesionální pracovníky ve výšce po celém světě.

Inovace prostřednictvím výzkumu a neustálého vývoje jsou základním kamenem toho co CAMP dělá. Velký důraz se klade na snižování hmotnosti produktů, jednoduchou ovladatelnost a bezpečnost. Celý vývoj jde ve spolupráci s desítkami předních světových lezců, skialpinistů a profesionálů v práci ve výškách.

POUŽITÉ TECHNOLOGIE

 

sandvik-nanoflex-r