X-Dream Alpina

Kód: CAM002020
Neohodnotené
Značka: CAMP
€264,79
Do 3 týždňov
Môžeme doručiť do:
6.6.2024
Verzia čakana X-Dream pre alpské lezenie v základe s hrotom na lezenie v ľade a Dry Tool v kombinácii s kladivkovou pätkou.

Detailné informácie

Podrobný popis

X-Dream Alpine je alpský variant lezeckého cepínu CAMP X-Dream, ktorý je opatrený spodným bodcom. Je špeciálne navrhnutý pre závodné lezenie, lezenie v technickom ľade, lezenie v mixoch aj pre dry toolové lezenie. Veľkou výhodou je ergonomicky tvarovaná patentovaná rukoväť s nastaviteľným uhlom sklonu na lezenie v ľade (48°) a skale (60°). Cepín X-Dream Alpine je teda kombináciou dvoch zbraní - plne prispôsobiteľného cepínu pre technické lezenie v ľade a agresívnu zbraň pre dry toolové lezenie (previsy bez ľadu). Cepín X-Dream Alpine nie je teda len cepín do ľadu s obyčajnou kombináciou 4 špičkových hrotov (Mixte, Ice, Race, Total Dry). Rukoväť je tiež možné upraviť aj vnútornou vložkou X-Rest (súčasťou cepínu), ktorá upravuje vnútorný rozmer rukoväte pre dlaň o 5 mm.

V základnom prevedení je cepín CAMP X-Dream Alpine s hrotom CAMP X-Dream / X-All Mountain Ice Pick na lezenie v ľade as kladivkovou pätkou CAMP X-Dream Hammer. Tento hrot je možné kombinovať s lopatkou CAMP X-Dream Adze

Vlastnosti:

 • X-Dream verzia pre alpinizmus (pätka a bodec)
 • Ultra ľahký technický čakan pre lezenie v ľade, mixoch, dry tooling
 • Kombinovateľná hlava pre 4 druhy hrotov a lopatku
 • Ergonomická rukoväť s patentovaným nastavovacím systémom pre zmenu medzi suchým a ľadovým terénom
 • Rukoväť z extrémne chladu odolného polyméru priľnutým na žiarom kovanom jadre z hliníkovej zliatiny
 • Vložka X-Rest pre 5 mm redukciu vnútra rukoväte (súčasťou)
 • Protišmykový zdrsnený X-Grip 2 súčasťou čakana
 • Spodný hrot
 • Ukazovateľ opotrebenia CC4U
 • EN 13089 typ 2
 • Použitie: Dlhšie cesty v ľade, mixové lezenie, dry tooling, alpinizmus

Kombinácia hlavice:

Parametre:

 • Záručná doba: 2 roky
 • Hmotnosť: 615 g
 • EN 13089 typ 2

Materiál:

 • Hlava: Chrómovaná oceľ
 • Porisko: 2,5 mm 7075 hliník
 • Hrot: 6 mm 7075 hliník

Dodatočné parametre

Kategória: Horolezecké čakany
Hmotnosť: 0.615 kg
Kód dodavalete: 2865C

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
CAMP, CASSIN - Prvotřídní vybavení na hory, lezení, skialpy a další horské sporty

HISTORIE

C.A.M.P. je jedním z předních světových výrobců lezeckého a outdoorového vybavení.

Historie společnosti sahá až do roku 1889, kdy si Nicola Codega otevřel kovářskou dílnu v zapadlé vesničce v italských horách nedaleko města Lecco, ležícího na břehu jezera Lago di Como, a začal zpracovávat železo. Dílnu později předal svému synovi Antonio Codegovi, který se proslavil výrobou cepínů pro elitní oddíly italských horských myslivců.

V současné době vede firmu již čtvrtá generace rodiny Codega a patří jim tři značky: CAMP, CASSIN a CAMP SAFETY. Jejich výrobky se prodávají ve více než 80 zemích světa, společnost má své vlastní pobočky ve Francii, USA a v Rusku. Typickým rysem výrobků CAMP je vysoká technická vyspělost a nízká hmotnost, přesně v duchu současného alpinismu: „Nalehko a rychle“.

Díky 125-leté historii vývoje, nadšení, věrni svým kořenům a přitom otevřeni globálním výzvám, dokázala rodina Codega dokonale využít svých znalostí z oblasti sportu a stala se významným dodavatelem vybavení pro práce ve výškách, záchranné a ozbrojené složky. Nejen proto, že firma po celou svou historii sídlí vysoko v horách, zaměstnává místní obyvatele z přilehlých vesnic, zachovává si vysoký morální kredit jak vůči zákazníkům, tak dodavatelům a zaměstnancům a pojí se tam v pravém slova smyslu tradice s inovacemi, se jedná o společnost zcela výjimečnou a jedinečnou…

Od roku 2022 se značky CAMP, CASSIN i CAMP Safety spojily již pod jedno označení a jednotnou značku CAMP.

Společnost CAMP vyvíjí a zajišťuje vybavení pro horolezce, alpinisty, skialpinisty, horské běžce, vysokohorské turisty, i profesionální pracovníky ve výšce po celém světě.

Inovace prostřednictvím výzkumu a neustálého vývoje jsou základním kamenem toho co CAMP dělá. Velký důraz se klade na snižování hmotnosti produktů, jednoduchou ovladatelnost a bezpečnost. Celý vývoj jde ve spolupráci s desítkami předních světových lezců, skialpinistů a profesionálů v práci ve výškách.

POUŽITÉ TECHNOLOGIE

 

sandvik-nanoflex-r