Hydro Bag

Kód: BEA000932
Neohodnoceno
Značka: Beal
2 690 Kč
Do 3 týdnů
40 L batoh na lano a materiál vyrobený z PVC materiálu a určený pro canyoning.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hydro Bag je praktický vodotěsný batoh viditelné oranžové barvy, který je vyroben z PVC materiálu. Tento batoh o objemu 40 litrů je ideálním zavazadlem při přepravě materiálu pro vodní adrenalin, kterým je například canyoning. Díky pohodlnému polstrování zad a ramenních popruhů, hrudnímu pásku a bedernímu popruhu je batoh vhodný pro dlouhé cesty. Po bocích a ze spodní části má několik odtokových otvorů pro optimální vyprázdnění vody. Samotné dno batohu je pro delší trvanlivost a ochranu proti oděru zpevněno. Další velkou výhodou je jeho schopnost rychlého povolení ramenních popruhů, kdy je možné v případě nouze díky rychloupínacím přezkám bezpečně sundat vak. Hlavní otvor je pomocí šňůrky stohovatelný a pevně sedící vrchní poklop se síťovanou kapsičkou zabrání proniknutí vody do vnitřní části. Vnitřek vaku je vybaven sedmi materiálovými poutky pro zavěšení vybavení a barevnými přezkami pro uvázání konců lana.

Vlastnosti, obsah balení:

 • Vodotěsný batoh z PVC materiálu
 • Komfortní polstrovaná záda
 • Polstrované ramenní popruhy
 • Velká rukojeť
 • Síťová kapsička uvnitř poklopu
 • Barevné přezky pro vázání konce lana
 • Rychloupínací ramenní popruhy
 • Vysoce viditelné oranžové provedení
 • Použití při canyoningu
 • 7 materiálových poutek pro zavěšení vybavení
 • Nouzová píšťalka 
 • Velký odpor proti větru
 • Odtokové otvory pro optimální vyprázdnění vody

Parametry:

 • Záruční doba: 2 roky
 • Kapacita batohu: Lano v délce 180m o průměru 10mm
 • Rozměry: 68x26cm
 • Hmotnost: 1130g

Materiál:

 • PVC 
 • Polyester

Doplňkové parametry

Kategorie: Vaky na lana
Hmotnost: 1.13 kg
Kód produktu: BSAC.HYDRO
Objem: 40 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

HISTORIE

BEAL je francouzská rodinná firma, jejíž výrobní tradice sahá až do roku 1951. Zaměřuje se na vývoj a výrobu vybavení pro bouldristy, lezce, horolezce, pracovníky ve výškách a záchranné a ozbrojené složky.

První horolezecké lano BEAL bylo vyrobeno v roce 1976. Přesně po deseti letech , tedy od roku 1986, se stal BEAL díky zkušenostem zakladetele firmy Pierra, nadšení jeho syna Michela, spolupráci s horským vůdcem Yannickem Seigneurem a lezeckou legendou Patrickem Edlingerem, největším producentem horolezeckých lan na světě.

BEAL je skutečný specialista na lana a dlouhodobě určuje vývoj této oblasti. Dynamická lana se vyznačují velmi nízkou hmotností, vysokým počtem pádů, kvalitní impregnací splňující podmínky normy UIAA Water Repellent a revoluční technologií spojení opletu s jádrem UNICORE. U statických lan pak vynikají unikátní vlastnosti jako např. plovoucí statické lano typu A, lana s aramidovým opletem odolávající vysokým teplotám, polyamidová lana s aramidem opleteným jádrem, odolná vůči agresivním chemickým látkám, statické lano certifikované zároveň jako dynamické a další…

BEAL vlastní výrobní závody ve Francii a na Madagaskaru. Jelikož je zřejmé, že výroba lan z polyamidu neprospívá životnímu prostředí, snaží se alespoň omezit dopady na přírodu tím, že recykluje veškerý odpad. Zároveň se v roce 2007 zavázal ve spolupráci s neziskovou organizací „WOOD en stock“ vysadit za každé prodané lano strom v národním parku Andringitra v jižní části Madagaskaru. Doposud bylo vysazeno více než 700.000 stromů.

BEAL v datech:

 • 1951 - Vznik firmy BEAL (vyrábí provázky a šňůrky)
 • 1974 - První myšlenka horolezeckých lan
 • 1976 - První horolezecké lano
 • 1990 - Unikátní technologie PROGRAM SYSTEM
 • 1993 - LASER první jednoduché 10mm lano
 • 1995 - Zakázky pro ozbrojené a zásahové složky
 • 1997 - Booster 9,7mm jednoduché lano (9 pádů)
 • 2000 - Lana s odolností pádu přes ostrou hranu
 • 2004 - Unikátní impregnace Dry Cover a Golden Dry
 • 2005 - První singl, půlka a dvojče - Beal Joker 9,1mm
 • 2013 - Revoluční technologie UNICORE
 • 2014 - UIAA Water Repellent - zásluhy na vzniku normy
 • 2015 - Nejtenčí singl na trhu - Opera Unicore 8,5mm
 • 2018 - ESCAPER - Slanění po jednom prameni

Firma BEAL vyvíjí ve spolupráci s předními světovými horolezci špičková horolezecká lana od roku 1976, kdy byly položeny základy vývojové laboratoře BEAL-LAB. Nejede o běžnou laboratoř izolovanou od okolního světa. Do práce vývojového týmu jsou integrováni všichni špičkoví lezci BEAL týmu kteří slouží jako most spojující teorii s praxí.

BEAL PRO ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

JEDNO LANO = JEDEN STROM

Jedno lano = jeden strom

BEAL a nezisková organizace „WOOD en stock“ spolupracují na programu výsadby nových stromů na Madagaskaru už od roku 2009. Za každé prodané lano BEAL byl zasazen strom v národním parku Andringitra v jižní části ostrova. Doposud bylo vysázeno více než 700 000 stromů.

RECYKLACE POLYAMIDU

BEAL recykluje přes 15 tun odpadového polyamidu ročně, po dobu již více než 20-ti let. Tento recyklát je následně použit pro výrobu plastových výlisků a trubek.

ZLEPŠOVÁNÍ PŘÍSTUPU KE SKALÁM

BEAL je zakladatelem organizace Climbing Attitude. Organizace zlepšující přístup ke skalám.

POUŽÍVANÉ TECHNOLOGIE, CERTIFIKACE

Dry Cover

je impregnace opletu lana, která výrazně zvyšuje jeho odolnost vůči oděru a pronikání vlhkosti či nečistot. Při výrobě lana je na každé vlákno opletové příze nanesen impregnační Při výrobě lana je na každé vlákno opletové příze nanesen impregnační roztok, následuje zahřátí, při kterém dochází k polymerizaci, a vzniká odolná vrstva chránící každé vlákno. Tato vlákna pak tvoří kompaktní oplet, který zvyšuje životnost lana.

Testování v reálném prostředí ukázalo, že 100m lano bez impregnace, používané v zimních podmínkách, absorbuje v průběhu dne kolem 2,5 litru vody. Stejné lano s impregnací Dry Cover absorbuje ve shodných podmínkách pětkrát méně vody, tedy pouhých 0,5 litru.

Dynamic Fit

Dynamic Fit je patentovaný (BlackDiamond) systém nastavitelných nohaviček u sedáků Beal. Jedná o maximálně snadné a rychlé přizpůsobení nohaviček bez použití kovových přezek. Tento jednoduchý systém Dynamic Fit vychází ze dvou pohyblivých plastových spon na každé nohavičce, které jsou spojené pružnou textilní gumou. Pohybem spon po nohavičkovém popruhu lze tak velmi snadno a rychle nastavit nohavičku na každou nohu.

Golden Dry

Dynamic Fit je patentovaný (BlackDiamond) systém nastavitelných nohaviček u sedáků Beal. Jedná o maximálně snadné a rychlé přizpůsobení nohaviček bez použití kovových přezek. Tento jednoduchý systém Dynamic Fit vychází ze dvou pohyblivých plastových spon na každé nohavičce, které jsou spojené pružnou textilní gumou. Pohybem spon po nohavičkovém popruhu lze tak velmi snadno a rychle nastavit nohavičku na každou nohu.

IPX4

je certifikace odolnosti proti stříkající vodě pod jakýmkoliv úhlem při průtoku 10l/min po dobu 5 minut.

IPX5

je certifikace odolnosti proti intenzivně tryskající vodě z trysky 6,3mm vzdálené 3m při průtoku 12,5l/min po dobu 3 minut.

IPX6

je certifikace odolnosti proti intenzivně tryskající vodě ve všech úhlech z trysky 12,5mm vzdálené 3m při průtoku 100l/min po dobu 3 minut.

RECCO®

je search & rescue pomůcka pro horolezce a skialpinisty, kteří ztratí orientaci například v bouři, hlubokém lese, nebo se stanou obětí laviny.

Jedná se o jednoduchou technologii, která nevyžaduje žádnou údržbu, napájení a nemá ani žádné tlačítko pro zapnutí/vypnutí. Má neomezenou životnost a ani výkonnost s časem neklesá. RECCO® systém je založený na radarové technologii. Vysílač vysílá signál, který RECCO® modul odráží zpět ke zdroji a umožňuje tak ztraceného horolezce na základě odrazů vln přesně lokalizovat. V Alpách (Německo, Rakousko, Chorvatsko, Francie, Itálie), Skandinávii (Švédsko, Norsko) a více než 850 lyžařských střediscích po celém světě jsou letecké záchranné helikoptéry vybaveny detektorem RECCO® SAR1 s dosahem cca 300m, který díky tomuto systému umožňuje rychle prohledat velké plochy 1km2 za 90s. Naproti tomu ruční detektor dokáže zachytit odrazy ve vzdálenosti 20 m od zdroje.

Proč RECCO® třeba integrované v sedáku?

Během lezecké nebo skialpové tůry na sobě vždy sedák mít budete. Naproti tomu svrchní oděv s RECCO® systémem můžete mít spíše uložený v batohu, o který třeba při pádu do laviny můžete přijít. Sedáky s technologií RECCO® tak zvyšují šanci záchranným týmům nalézt oběť.

Thermo Fluid

je ošetření opletových vláken infračerveným světlem, které ve výsledku upraví lano na ještě kompaktnější s lepším handlingem.

UIAA Water Repellent

je celosvětový standard upravující pravidla pro bezpečnost horolezeckých lan při nasáknutí vodou. Když lano nasákne větší množství vody, je těžké a obtížně se s ním manipuluje při jištění i slaňování. Pokud pak lano zmrzne, stává se nepoužitelným. Beal je jeden z mála výrobců, kteří tuto normu splňují.

Mnoho výrobců na lanech uvádělo své garance nízké nasákavosti, avšak žádný z nich nikde neuvedl, jaké procento nasáknutí vodou už vede k otázce bezpečnosti lana. Standard UIAA WATER REPELLENT právě toto určuje.

Chce-li výrobce na svá lana uvést logo tohoto standardu, musí se podvolit laboratornímu testování. Vzorek lana je zaslán do laboratoře, kde je podroben menšímu oděru opletu po celé své ploše, což odpovídá opotřebení lana po pár dnech lezení. Lano se pak namočí do vody na 15 minut za jasně stanovených podmínek. Lana, která mají pouze povrchovou impregnaci, nemohou v této zkoušce obstát. Pro úspěšné zvládnutí testu v certifikované laboratoři, nesmí lano nasáknout více jak 5% své hmotnosti. Pro srovnání, neimpregnovaná lana mají v tomto testu nasákavost přibližně 50% a lana uváděna jako „Suchá lana“, bez odpovídajících ošetření mají nasákavost 20-40%. Lana BEAL s impregnací GOLDEN DRY tuto normu splňují s nasákavostí do 2%. Normy UIAA jsou celosvětové standardy pro lezecké vybavení vyvíjené lezeckými odborníky pro lezeckou komunitu.

Unicore®

představuje jedinečný způsob spojení jádra a opletu lana bez ztráty poddajnosti, při zachování veškerých dynamických vlastností lana. Výsledkem je pak vyšší bezpečnost a životnost horolezeckých lan BEAL.

JAK FUNGUJE UNICORE®?
Oplet lana může být přeseknutý nebo prodřený, ale stále zůstává pevně spojen s jádrem, což umožňuje lezci bezpečně slanit či stoupat. Když dojde k přeseknutí opletu přes hranu u běžného lana, což je častý případ v horách, oplet se shrne a jádro se odkryje v rozsahu až několika metrů. Pak není možné přes tento úsek lana stoupat či slaňovat. Lano s takto poničeným opletem lze využít maximálně pro nouzový únik, na další lezení už ale určitě není bezpečné. Technologie UNICORE® zcela zabraňuje posuvu opletu a je výjimečně užitečná při alpském lezení v mokrém sněhu a ledu, kde se riziko posuvu opletu značně zvyšuje.

Web-Core Compact

WEB-CORE COMPACT je technologie používaná u lezeckých úvazků BEAL pro nejrovnoměrnější rozložení tlaku na boky a stehna během pádu nebo jiném zatížení úvazku. Tímto novým výrobním procesem se podařilo účinky rázové síly ještě více minimalizovat. Web-Core je slaboučký, ale široký kus popruhu, který je laserem řezán a tvarován podle daného typu úvazku. Tento pás se stejnou velikostí jako komfortní zóny úvazku, zajišťuje optimální rozložení tlaku bez kompresních zón, ve kterých je tělo lezce v kontaktu s úvazkem. Pás Web-Core Compact je laminován, čímž se liší od varianty Web-Core Soft a díky laminaci umožňuje lehčí varianty úvazků.

Tato inovace nabízí řadu výhod: Umožňuje lehčí, tenčí a kompaktnější úvazky se zachovaným komfortem.

Web-Core Soft

WEB-CORE SOFT je technologie používaná u lezeckých úvazků BEAL pro nejrovnoměrnější rozložení tlaku na boky a stehna během pádu nebo jiném zatížení úvazku. Tímto novým výrobním procesem se podařilo účinky rázové síly ještě více minimalizovat. Web-Core je slaboučký, ale široký kus popruhu, který je laserem řezán a tvarován podle daného typu úvazku. Tento pás se stejnou velikostí jako komfortní zóny úvazku, zajišťuje optimální rozložení tlaku bez kompresních zón, ve kterých je tělo lezce v kontaktu s úvazkem. Pás Web-Core Soft není laminován, čímž se liší od varianty Web-Core Compact.

Tato inovace nabízí řadu výhod: Umožňuje lehčí, tenčí a kompaktnější úvazky se zachovaným komfortem.

ŽIVOTNOST LAN

DYNAMICKÁ LANA

Životnost (lifetime) – je doba skladování+doba užívání lana.
Doba skladování – je doba, po kterou je lano uskladněno na skladě, nebo v obchodě před prvním použitím. Při skladování lana v dobrých podmínkách se může lano skladovat max 5let.
Doba užívání lana – závisí na frekvenci lezení, abrazi, UV expozici a vlhkosti, ve které je lano používáno. Je třeba mít na paměti, že lano užíváním přibývá na objemu a současně může ztratit až 10% své délky.

Doba užívání (aktivní životnost):

 • Intenzivní denní užívání: 1 rok
 • Víkendové užívání: 2 roky
 • Denní užívání v sezóně, průměrná intenzita: 3 roky
 • Víkendové užívání v sezóně, průměrná intenzita: 5 let
 • Pár užití během roku s průměrnou intenzitou: 7 let
 • Velmi příležitostné užívání: 10 let

Upozornění: udané hodnoty jsou jen orientační. Lano může být poškozeno nevhodným užíváním během prvního lezení.
Maximální životnost lana je 15 let.

Lano musí být vyřazeno pokud:

 • Pokud lano zachytilo silný pád blížící se pádovému faktoru 2
 • Pokud při prohlídce lana zjistíte vážné poškození
 • Pokud je oplet příliš opotřebený
 • Pokud bylo lano v kontaktu s lanem nebezpečnými chemikáliemi
 • Pokud máte pochybnosti o jeho bezpečnosti

STATICKÁ LANA

Životnost (lifetime) – je doba skladování+doba užívání lana.
Doba skladování – je doba, po kterou je lano uskladněno na skladě, nebo v obchodě před prvním použitím. Při skladování lana v dobrých podmínkách se může lano skladovat max 5let.
Doba užívání lana – závisí na frekvenci lezení, abrazi, UV expozici a vlhkosti, ve které je lano používáno. Je třeba mít na paměti, že lano užíváním přibývá na objemu a současně může ztratit až 10% své délky.

Doba užívání (aktivní životnost):

 • Intenzivní denní užívání: 6 Měsíců
 • Denní užívání, průměrná intenzita: 1 rok
 • Týdenní intenzívní užívání: 1 rok
 • Týdenní užívání, průměrná intenzita: 2 roky
 • Periodické užívání, průměrná intenzita: 3 roky
 • Pár užití během roku s průměrnou intenzitou: 5 let
 • Velmi příležitostné užívání: 10 let

Upozornění: udané hodnoty jsou jen orientační. Lano může být poškozeno nevhodným užíváním během prvního použití. Pravidelné, povinné revize vašeho vybavení určují, může-li být lano dále používáno, nebo je nutné vaše lano již vyřadit. Vhodné uskladnění mezi užitím je základní ochranou vašich lan. Doba užívání lana nesmí překročit 10 let!
Maximální životnost lana je 15 let.

Lano musí být vyřazeno pokud:

 • Pokud lano zachytilo pád
 • Pokud při pravidelné prohlídce vašeho lana bylo objeveno poškozené místo s vlivem na jádro lana
 • Pokud je oplet příliš opotřebený
 • Pokud bylo lano v kontaktu s lanem nebezpečnými chemikáliemi
 • Pokud máte pochybnosti o bezpečnosti lana

SEDÁKY, ÚVAZKY

Životnost (lifetime) – je doba skladování+doba užívání postroje.
Doba skladování – je doba, po kterou je postroj (úvazek) uskladněn na skladě, nebo v obchodě před prvním použitím. Při skladování v dobrých podmínkách se může postroj skladovat max 5let.
Doba užívání postroje – závisí na typu postroje a frekvenci používání. Mechanické zatížení, neustálé odírání (abraze) částí postroje, UV záření a vlhkost, přispívají kousek po kousku ke snižování jeho celkové pevnosti a stárnutí. Doba užívání (aktivní životnost):
 • Normální používání: 5 let
 • Příležitostné používání: 10 let

Upozornění: udané hodnoty jsou jen orientační. Postroj může být poškozen nevhodným použitím během prvního lezení. Pravidelnéprohlídky vašeho vybavení určují, může-li být postroj dále používán, nebo je nutné jej vyřadit. Vhodné uskladnění mezi užitím je základní ochranou vašeho postroje. Doba užívání postroje nesmí překročit 10 let!
Maximální životnost postroje je 15 let.

Postroj musí být vyřazen pokud:

 • Pokud postroj zachytil silný pád, a to i přes to, pokud na postroji není patrné žádné poškození.
 • Pokud zjistíte poškození popruhů (např. abraze, naříznutí, chemické poškození atd.) jiné)
 • Pokud zjistíte poškození šití
 • Pokud zjistíte špatnou funkci spon, nebo jejich poškození
 • Pokud byl postroj v kontaktu s nebezpečnými chemikáliemi
 • Pokud máte pochybnosti o jeho bezpečnosti