BEAL - Horolezecká lana CAMP-CASSIN PIEPS GSI STERIPEN

Pieps

Rakouská rodinná firma Seidel Elektronik se zabývá vývojem a výrobou lavinových vyhledávačů již od roku 1972. Není tedy divu, že s takovými zkušenostmi přišla před několika lety na trh s převratnou novinkou - plně digitálním tří-anténovým lavinovým vyhledávačem DSP. Více než 30 let zkušeností a více než 100.000 prodaných lavinových vyhledávačů Pieps je zárukou bezpečnosti, spolehlivosti a dalšího vývoje výrobků PIEPS. Vybavení PIEPS používá většina českých horských vůdců UIAGM, členové Horské služby ČR a SR, a také Armáda České republiky. V nabídce firmy PIEPS naleznete kromě lavinových vyhledávačů lavinové sondy, lopaty, batohy a další drobnosti, které při pohybu v horách oceníte.

Lavinové vyhledávače:

PIEPS vyrábí dva, užitím zcela rozdílné, lavinové vyhledávače. Jako světový top produkt mezi lavinovými vyhledávači je to plně digitální tříanténový přístroj DSP, určený zejména pro skialpinisty, horolezce a ryzí freeskiery. Druhý, cenově dostupný přistroj, se jmenuje Freeride, a jak už jeho název napovídá, je určen zejména pro lyžaře, kteří rádi vyrazí ze sjezdovek do volného terénu.

Lavinové sondy

PIEPS loni představil první funkční elektronickou sondu iProbe, se kterou dokážete zkrátit čas potřebný na přesné dohledání o více než o polovinu ve srovnání s klasickou lavinovou sondou. Samozřejmě, že v nabídce naleznete i velmi kvalitní sondy ze slitiny hliníku či super lehké karbonové sondy bez elektroniky.Lavinové lopaty

PIEPS nabízí dva modely lavinových lopat – velmi lehkou lopatu Tour, vyhledávanou zejména skialpinsty, a teleskopickou lopatu Pro, kterou si oblíbili horští vůdci a záchranáři.

Batohy

PIEPS vyrábí dva modely batohů: Myotis pro freeridery a Plecotus pro skialpinisty. Oba modely mají mnoho různých vychytávek, které vám usnadní vaše výlety do hor. Batohy jsou vybaveny speciálním úložným prostorem pro lavinovou lopatu a sondu. Na batozích naleznete reflexní bezpečnostní proužky, fixační pásky s nezámrznou sponou, poutka pro uchycení cepínů. Zádová část je vyrobena ze speciálního materiálu, který brání nalepování sněhu. Oba batohy mají bezpečnostní poutko pro snadné odhození batohu v případě pádu do ledovcové trhliny.Doplňky

Pro nadcházející sezónu 2009/2010 přichází PIEPS s novinkami, jako je sklonoměr, speciální lékárničky, či přívěsek na krk pro kontrolu vysílání lavinových vyhledávačů. Jako lahůdku představila firma PIEPS na výstavě ISPO v Mnichově bivakovací vaky pro jednu, nebo dvě osoby. Tyto vaky jsou vybaveny pevnými aramidovými poutky, které umožňují použít je v případě nouze jako transportní vaky.

Veškeré informace o produktech PIEPS naleznete v několika jazykových mutacích na adrese www.pieps.com. Pracujeme na prezentaci v českém jazyce, která bude dostupná před zahájením sezony 2009/2010 na doméně www.pipak.cz Pro jakékoliv informace, včetně obchodních podmínek, ceníků a podpory prodeje, se na nás prosím obraťte prostřednictvím kontaktních údajů uvedených na stránce kontakty.

CopyRight (c) 2012 TotalOutdoor