BEAL - Horolezecká lana CAMP-CASSIN PIEPS GSI STERIPEN

Totaloutdoor

2012
Opět výstava Outdoor... Získáváme zastoupení pro značky vyráběné společností Lifemarque. Jedná se o tři značky.
Lifesystem - široký výběr "zdravotníh" pomůcek pro cestování /lékárničky, repelenty, opalovací krémy, moskytiéry.../
Lifeventure - doplňky pro cestování na co si jen vzpomenete /ručníky, mýdla, brašničky, peněženky, tašky.../
Littlelife - batůžky pro děti, dětské krosničky...

2011
Rok velikých změn!
Janek se rozhodl svůj podíl prodat a opustit firmu. Na výstavě Outdoor přijímáme nabídku zastupovat v ČR a SR výrobky italského producenta CAMP a Cassin.
Ihned po návratu z výstavy probíhá hledání vhodných prostor pro sklad a kancelář. Z několika možností vybíráme prostor v bývalém Elektropřístroji v Rokytnici nad Jizerou. Z nevábně vyhlížejících prostor vzniká po kompletní rekonstrukci moderní sklad s kanceláří.
S otevřením skladu nastupuje do firmy Aranka Kuříková.

2010
Kamarád, který se vrací z ročního cestování po USA nám dopručuje oslovit firmu Steripen a GSI Ootdoors. Oba tito výrobci prvně vystavují na výstavě Outdoor. Se Steripenem padne dohoda přímo na výstavě, GSI Outdoors nám oznamuje jejich zájem asi 14 dnů po výstavě, není žádným tajemstvím, že měli na výběr ze 4 distributorů, kteří projevili zájem. Poznáváme další úřednické aparáty, nyní v oblasti proclívání a dovozu zboží z USA.

2009
Je to boj... První dodávka zboží, sklad, kancelář, účetnictví, nastavení procesů...

2008
Janek Bednařík, Karel Mandík a Jan Prokeš zakládají společnost Totaloutdoor a se snaží vnést do distribuce horolezeckého materiálu nové prvky, které jsou v zahraničí běžným standardem. U nás či na Slovensku je aktivní přístup k obchodním partnerům i spotřebitelům často opomíjen, což se pokusíme alespoň částečně změnit.

Myšlenka o společném podnikání vznikla již na jaře 2008, kdy jsme se všichni tři shodli, že nastává ten správný čas pro změnu. Následovala více jak polovina roku příprav, kdy jsme se museli rozhodnout, co vlastně chceme dělat, které značky máme zájem zastupovat, vybrat název společnosti, zvolit logo, registrovat domény a podstoupit veškeré právní kroky nutné k založení společnosti.

Přestože jsme měli nabídky na zastupování různých značek, většinu z nich jsme s díky odmítli, a dohodli se na tom, že námi zastupované značky musí být špičkou ve svém oboru. Proto jsme přijali nabídky rakouského výrobce lavinových vyhledávačů PIEPS a největšího výrobce horolezeckých a pracovních lan BEAL. Zároveň jsme se rozhodli pokračovat ve vůdcovské činnosti, kterou zajišťuje Janek Bednařík, mezinárodně uznávaný horský vůdce UIAGM.

Kdo jsme?Jan Prokeš

- ostřílený vodák, horal, lyžařský instruktor a cestovatel
- otec 2 dětí
- má zkušenosti z managementu českých i zahraničních telekomunikačních společností, v posledních letech pracoval ve firmě Singing Rock
- ve firmě je zodpovědný zejména za obchodní činnost

Kontakt: honza[zavinac]totaloutdoor.cz Tel. +420 773491880

Karel Mandík

- amaterský horolezec, skialpinista, potápěč, tenista...
- při studijích pracoval pro firmu Redbull, s níž na vybraných projektech dále spolupracuje. Při studijích a těsně po nich cestuje po různých kontinentech. Do velkého obchodu se dostává prací pro bartsport.cz, ve kterém působí od jeho založení.
- ve firmě je zodpovědný zejména za marketing

Kontakt: karel[zavinac]totaloutdoor.cz Tel. +420 725606300

Janek Bednařík

- horský vůdce UIAGM, skialpinista, lezec, horal
- v minulosti pracoval v metodické komisi ČHS, stejně jako Honza pracoval pro firmu Singing Rock, ze které po složení vůdcovských zkoušek odchází a spolupracuje dále externě na školeních a metodice
- ve firmě je zodpovědný za odborná školení pořádaná jak pro obchodní partnery, tak pro širokou veŕejnost. Janek nadále provozuje vůdcovskou činnost.

- Janek koncem března 2011 prodává svůj podíl a odjíždí si splnit klukovský sen, rok stráví v Kanadě a USA. V kanadě vodí v Revelstoke a dělá heliskiing.

CopyRight (c) 2012 TotalOutdoor